Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Gök Gürültülü

Esma-ül Hüsna ve Hayatımıza Etkileri

29.05.2019
67
A+
A-
Esma-ül Hüsna ve Hayatımıza Etkileri

Allah CC. 99 ismi güzel ismi olan Esma-ül Hüsna içerisinden,  isimlerimizin ebced değerine karşılık gelenlerinin günlük zikir adetlerinin okunması gereklidir.

Bu ismimizin sadakasını vermek gibi de düşünülebilir. Çünkü, Allah-u Teala insanlara isimlerinin bazı özelliklerinin yansımasını lütfetmiş, kişiler taşıdıkları ismin sirayetiyle bir nevi bu isimlere göre kişilik özelliği de kazanmaktadır. Hatta kişinin isminin esma karşılığı eğer zikir adedi yüksek bir esma ise, bu kişiyi zikir adedini tamamlamadığı takdirde, huzursuz edebilir, hastalıklara sebep olabilir,  çocuklarda hiperaktiviteye dönüşebilir.  Bu sebeple herkes isminin ebced değerini hesaplayarak en yakın zikir adedindeki esmayı kendisine günlük olarak zikretmeyi yani isminin sadakasını vermeyi hedeflemelidir.

* Esma-ül Hüsna ile Tedavi

Hayatımıza etkilerini saymakla bitiremeyeceğimiz bize bahşedilen bu mucize ile,  hem psikolojik manada iyileştireceksiniz, hem de okuduğunuz esma-ül hüsna’ nın faziletince korunacaksınız ve böylelikle kendinizi daha pozitif olduğunuz bir atmosferde hissedeceksiniz.

Konuyla ilgili Prof.Dr. Arif Arslan ciddi çalışmalarda bulunmuş ve birden fazla kitap hazırlamıştır. Esma-ül Hüsna nın tedavi amaçlı kullanıldığı da bilinmektedir. Örneğin Ya Kaviyy ismi günde 116 kere  kansızlık için okunurken,  her türlü hastalıktan korunmak ve şifa bulmak için de günde 391 defa Ya Şafi ismi okunur.

* Esma Bilinci ile Varolmak

İnsan yaradılışı sebebiyle esmalarla iç içedir. Örneğin; Es-Semi ismi Allah’ın her şeyi duyan işiten manasındaki ismidir.  Bu isim insanlara duyma işlevi ile sirayet etmiştir. Örneğin anne karnında 11. Hastasında olan bebek için anne adayı Es-Semi ismini okur, çünkü 11. Haftada bebeğin işitme duyusu gelişir.

Kalp hastası olan bir kişi eğer günde 256 defa En-Nur ismini okursa Allah’ ın izniyle hastalığından kurtulur,kalbine ferahlık gelir,huzur bulur. Kişi Allah’ ın Nur ismiyle aydınlanır, pozitif bir enerjiye sahip olur.

Mide hastalığı olan bir kişi için Er-Rezzak ismi okunur ki bu ism-i şerif de helal rızk için okunur. Maddi manevi her türlü hayırlı kazanç ve rızk talep etmek için okunan bir esmadır.

Aslında görüldüğü gibi her şey bağlantılıdır. İsteyeceğiniz her şeyi Allah’tan isteyin ve bunu yaparken de huzuruna övgülerle gidin. En güzel hitap yine Allah’ın en güzel isimleri iledir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.