Anasayfa / İslami Makaleler / ESMA-ÜL HÜSNA VE HAYATIMIZA ETKİLERİ

ESMA-ÜL HÜSNA VE HAYATIMIZA ETKİLERİ

ESMA-ÜL HÜSNA VE HAYATIMIZA ETKİLERİ

Allah CC. 99 ismi güzel ismi olan Esma-ül Hüsna içerisinden,  isimlerimizin ebced değerine karşılık gelenlerinin günlük zikir adetlerinin okunması gereklidir. Bu ismimizin sadakasını vermek gibi de düşünülebilir. Çünkü, Allah-u Teala insanlara isimlerinin bazı özelliklerinin yansımasını lütfetmiş, kişiler taşıdıkları ismin sirayetiyle bir nevi bu isimlere göre kişilik özelliği de kazanmaktadır. Hatta kişinin isminin esma karşılığı eğer zikir adedi yüksek bir esma ise, bu kişiyi zikir adedini tamamlamadığı takdirde, huzursuz edebilir, hastalıklara sebep olabilir,  çocuklarda hiperaktiviteye dönüşebilir.  Bu sebeple herkes isminin ebced değerini hesaplayarak en yakın zikir adedindeki esmayı kendisine günlük olarak zikretmeyi yani isminin sadakasını vermeyi hedeflemelidir.

*Esma-ül Hüsna ile Tedavi

Hayatımıza etkilerini saymakla bitiremeyeceğimiz bize bahşedilen bu mucize ile,  hem psikolojik manada iyileştireceksiniz, hem de okuduğunuz esma-ül hüsna’ nın faziletince korunacaksınız ve böylelikle kendinizi daha pozitif olduğunuz bir atmosferde hissedeceksiniz.

Konuyla ilgili Prof.Dr. Arif Arslan ciddi çalışmalarda bulunmuş ve birden fazla kitap hazırlamıştır. Esma-ül Hüsna’ nın tedavi amaçlı kullanıldığı da bilinmektedir. Örneğin Ya Kaviyy ismi günde 116 kere  kansızlık için okunurken,  her türlü hastalıktan korunmak ve şifa bulmak için de günde 391 defa Ya Şafi ismi okunur.

*Esma Bilinci ile Varolmak

İnsan yaradılışı sebebiyle esmalarla iç içedir. Örneğin; Es-Semi ismi Allah’ın her şeyi duyan işiten manasındaki ismidir.  Bu isim insanlara duyma işlevi ile sirayet etmiştir. Örneğin anne karnında 11. Hastasında olan bebek için anne adayı Es-Semi ismini okur, çünkü 11. Haftada bebeğin işitme duyusu gelişir.

Kalp hastası olan bir kişi eğer günde 256 defa En-Nur ismini okursa Allah’ ın izniyle hastalığından kurtulur,kalbine ferahlık gelir,huzur bulur. Kişi Allah’ ın Nur ismiyle aydınlanır, pozitif bir enerjiye sahip olur.

Mide hastalığı olan bir kişi için Er-Rezzak ismi okunur ki bu ism-i şerif de helal rızk için okunur. Maddi manevi her türlü hayırlı kazanç ve rızk talep etmek için okunan bir esmadır.

Aslında görüldüğü gibi her şey bağlantılıdır. İsteyeceğiniz her şeyi Allah’tan isteyin ve bunu yaparken de huzuruna övgülerle gidin. En güzel hitap yine Allah’ın en güzel isimleri iledir.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir

blank

KURANDA CEHENNEM

KURANDA CEHENNEM Cehennem, kutsal  kitabımız Kuran-ı Kerim’de oldukça fazla bahsedilen önemli bir konudur. Günahları fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TUTSELA Müslüman Dini Sitesi