Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Gök Gürültülü

Kıyamet Alametleri ?

17.09.2018
87
A+
A-
Kıyamet Alametleri ?

KIYAMET

Başlangıcı olan her şeyin kaderinde,  önceden belirlenmiş son’u da söz konusudur. Başlangıcı ve sonu olmayan yaratıcımız Allah,  yaradılış temasında yarattığına belli vade belirlemiştir. Bu vade tamamlandığında da ilgili son gerçekleşir ve her sonun da ilgili başlangıcı devir dayimini devam ettirir. Kıyamet de sadece bizim hak ve son dinimiz olan İslamiyet ve en önemli rehberlerinden kıymetlimiz Kuran’da değil tüm peygamberli ve kitabı olan tek tanrılı dinlerde bahsi geçmiş olan en önemli sonumuz ile ilgili bilgilendirmeyi içermektedir. İnsanoğlunda her ne kadar gerek kendi dünya hayatı gerekse dünyadaki her türlü hayatın bitimiyle ilgili bu kadar sağlam dayanaklar da olsa, her gün yüzlerce, sayısız selaların okunmasına şahit de olsa ne kendi hayatının ne de dünya hayatının son bulması durumuna uygun yaşamaya veya kabul etmeye yatkınlık vardır. Zira bunu da en önemli sebebi nefsimizden başka bir şey değildir. Kıyamet bir başlangıca giden sondur ve en büyük rehberlerimizden olan Kuran ve Peygamber efendimizin de buyurduğu kadarıyla küçük ve büyük olmak üzere de alametlerinin ( göstergeleri, ipuçları) söz konusu olduğu bildirilmektedir.

Kıyamet Alametleri

Kuran-i Kerim her ne kadar anlaşılır bir kitap olsa da çoğu durumda özellikle şifreli içeriğiyle belli bir ilim seviyesinde olmayan kişiler tarafından tam olarak anlaşılamamakta olup özellikle de bazı noktalar net olarak ifade edilmemiştir.Net olarak bilinen kıyamet gününün Müslümanların haftalık bayram günü olan Cuma günü ve kesinlikle gerçekleşecek bir son olduğu olup net olmayan durum ise kıyametin tam olarak gerçekleşeceği tarihtir.Din alimlerinin bu noktadaki yorumları ise insanoğlunun bu tarihi bilmemesinin gerek dünya hayatının devamı gerekse de ilgili hesap kitap işine girilmeden kulun bu belirsizlikteki Allah ve dünya hayatına yaklaşımının daha sağlıklı değerlendirileceği noktasındadır.Zaten Allah’ın belirleyip ortaya koyduğu her hüküm şüphesiz ki en hayırlısıdır. Küçük alametler ve büyük alametler ayırımına sahip olan kıyamet ipuçlarından küçük alametlerin çoğunun gerçekleştiği noktasında da yoğun bir birleşim söz konusu. Zira bunları sıraladığımızda sizler de inanıyoruz ki hem fikir olacaksınız.

Kıyamet Küçük Alametleri:

1)Bina katları yarışına giren insanoğlu profilinin ortaya çıkması

2) Ahlaksızlığın yaygınlaşması ve toplumda ahlaklı olanların dışlanması ve garipsenme durumunun yaşanmaya başlanması

3) Manevi değerlerin zayıflaması veya tamamen yok sayılmasına bağlı olarak ölüm meleği Azrail’in görevini insanların hem kendi canlarına hem de kendi dışındaki canlılara yönelik uygulamaya girişmesi (İntihar ve öldürme vakaların sıradanlaşması ve oran olarak artış göstermesi)

4) Fırat nehrinin kuruması

5) Hicaz Bölge’sinin normalin üstü dayanılmayacak bir ısıya maruz kalması

6) Kahtan isimli bölgede yaşayan bir zatın asası ile insanları yönetmeye başlaması

7) Dünyada deprem sayısı ve görülme sıklığının artması

8) İki Müslüman devletin savaşa girmesi

9) Yahudiler ile Müslümanların görünür savaşa girmesi

10) Kadın nüfusunun erkek nüfusuna oranla açık ara artması ( artan savaşlarda ölecek erkek sayısına bağlanmakta bu durum)

11) İbadetlerin ve İslam ilminin azalması ve buna bağlı cehalet döneminin belirmesi

12) Zina ve fuhuşun toplumun rutinine girmesi

13) Anne-baba, ata saygısının ve sevgisinin ve saygısının azaldığı sapkınlık durumlarının belirmesi

14) Eşcinselliğin normal cinselliğe oranla arttığı ve normalleşmesi durumları, şeklinde sıralanmaktadır.

Açıkça görüldüğü üzere gerçekten de çoğu küçük kıyamet alameti günümüz dünyasında kendinin fazlasıyla göstermiş durumdadır. Hele ki Lüt kavmindekilerin eşcinsel ve sapkın durumlarının sonucunda tüm kavim olarak yok edildiği Kuran’da işret edilmişken çoğu ülkede artık eşcinsel evliliklerin de resmiyete giriyor oldukları gerçeği ile karşı karşıya olduğumuz değerlendirmesini de yaparsak durumun gerçekten de oldukça ortada olduğunu görmek mümkün olacaktır.

Kıyametin Büyük Alametleri

Kıyametin büyük alametleri artık sonun da sonu olan kıyametin her ana yanı başımızda olduğunun işaretleri olacaktır. Bunlar ise:

  1. Güneş batıdan doğup doğudan batacaktır
  2. Yer altından Dabbe isimli bir canlı çıkacaktır
  3. İnsan gözüyle görülebilecek şekilde ay ikiye bölünecektir
  4. Yecüc ve Mecüc denilen yaratıklar ortaya çıkıp hızla soyları artacak ve insanlığın en önemli kaynaklarını tüketip büyük çaplı yağmalar yapacaklardır
  5. Deccal isimli kötülük abidesinin yeryüzünde belireceği ve hilelerle insanları kendisine taptıracak kadar etkide bulunacağı
  6. Hz İsa’nın yeryüzüne indirilecek ve Deccal’i yok edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.