Anasayfa / İslami Makaleler / Vakıa Süresi Fazileti

Vakıa Süresi Fazileti

Vakıa Süresi Fazileti

Vakıa suresi fazileti birçok hususta bulunmaktadır. En çok fakirlikten kurtulmak ve zengin olmak için okunan bu süre hadislerde de yerini almıştır.

Ramazan ayı içerisinde indirilmiş olan Kuran- Kerim de yer alan vakıa suresi okuyanlar için içerisinde birçok fazilet bulundurmaktadır. Vakıa suresi Kuran-ı Kerimin 553. Sayfasında yer almaktadır. 56. Surede bulunan vakıa suresi 96 ayetten oluşmaktadır. Toplam 3,5 sayfa olan vakıa suresi Mekke şehrinde indirilmiştir. Vakıa suresi arapça olarak indirilmiştir. Vakıa suresini okumak kadar vakıa suresi dinle ve sesini duymakta önemlidir.

Vakıa suresi anlamı kıyamet gününde yaşanacakları anlatmaktadır. İçerisinde 96 ayet bulunan bu sure cennette ve cehennemde kimlerin olacağını da anlatmaktadır. Allah’ın birliğini inkar edenlere, Allaha iman etmeyenlere derin azaplar olduğundan bahsetmektedir.

Vakıa Suresi Fazileti Vakıa Süresinin Bilinmeyen Sırları

Vakıa suresi fazileti bu sureyi her gün okuyanlar için müjdeleyici niteliktedir. Özellikle günün belli zamanlarında vakıa suresi oku ve anlayanlar için bu sure birçok güzellik vadetmektedir. Vakıa suresinin fazileti kişiye maddi manevi zenginlik vermesidir. Efendimizin de hadislerin de yer verdiği vakıa süresini her gece kim okursa o kişiye fakirlik gelmeyeceği yönündedir.

Vakıa suresinin bilinmeyen sırları arasında yer alan bu özellik vakıa suresi okuyanlar için maddi ve manevi yönden bir ferahlık vermektedir.

Vakıa suresi meali insanların ölümden uzaklaşamayacağını, ölümün ve yeniden dirilişin olacağını anlatmaktadır. Her şeyin Allahtan geldiğini Allaha inanmayanların cehenneme gideceğini söylemektedir. Kuran okumanın öneminden ve Kuranı ihlas ile okumak gerektiğinden bahsedilmiştir.

Kişi günün sabah ve akşam vakitlerinde bu sureyi okursa yoksulluk ile karşılaşmamaktadır.

40 kez vakıa süresini kırk günde okumak helal rızık kapısı açmaktadır.

Herhangi bir zamanda tek seferde 41 defa okumak rızkı ve bolluğu beraberinde getirmektedir.

Bu sureyi her gece okuyan kişinin dünya hayatı hayırlı bir şekilde bereketlenmektedir.

Özellikle bu sureyi kadınların ve çocukların okuması haneyi daha bereketli kılmaktadır.

Sabah namazı kılındıktan sonra secdeye oturup ilk önce bir tane vakıa suresi okuyup ardından 1000 tane ya Allah ya Vedud çekilmelidir. Bunu yaptıktan sonra Allah cc den istenilen ona verilmektedir.

Ölüm döşeğinde okunduğu zaman öldükten sonra kişinin suali kolay geçmektedir. İmanlı şekilde ölmeye vesile olmakta ve ölüm esnasında acı ve sıkıntı çekmekten kişiyi korumaktadır. Vakıa suresi fazileti her gün okumakta gizlidir.

Vakıa Suresi Fazileti Vakıa suresi rızık için ne zaman okunmali?

Vakıa suresi fazileti diye bakıldığında en başta kişiye bereket ve rızık verdiği ve kişiyi yoksulluktan uzak tuttuğu görülmektedir. Kişi bu sureyi okuduğu zaman hanesine maddi manevi bolluk getirmektedir.

Vakıa suresi rızık için ne zaman okunmali sorusu en çok merak edilen sorular arasındadır. Vakıa süresi ne zaman okunmalı dendiğinde iki vakit ön plana çıkmaktadır.

Özellikle sabah namazından sonra ve akşam namazından sonra okumak önemlidir. Günde iki defa bu sureyi okuyanların haneleri bereketlenmektedir. 40 gün boyunca her gün bir defa okuyanlarda ömür boyu maddi ve manevi olarak bereket görmekte ve yoksulluktan uzak durmaktadırlar.

Gece vakıa suresini okumak önemlidir, gece vakıa suresi türkçe meali okumakta bereketlidir. Kim vakıa suresi okursa rızkı bollaşacaktır. Her gece bu sureyi okumaya devam eden faydasını görecektir. Her sabah vakıa suresini okursa kişi bu alışkanlık kazanılacaktır. Gece vakıa nin fazilet bakımdan daha önemli olduğu bilinmektedir, büyük bir rızık elde etmek isteyenler bu sureyi okumalıdır.

Nasıl olur ise olsun gerek gece gerek gündüz gerek arapça gerek türkçe meali okunmalıdır. Başımızda devam eden sıkıntı büyük bir sıkıntı ise rabbim onu giderecektir. Onu siz vakıa suresi okuduktan sonra göreceksinizdir.

Her sene her gece ve sabah vakia süresini okumak önemlidir. Vakıa suresi fazileti bize hem dünyada hem ahirette yarar sağlamaktadır.

Hakkında Admin

blank

İlginizi Çekebilir

blank

Kıyamet Saati Nedir? Neden 100 Saniye Kaldı !

Kıyamet Saati Nedir? Neden 100 Saniye Kaldı ! Kıyamet saati 2020 yılı itibariyle hiç bu …

20 Yorumlar

 1. blank

  Çok güzel bir sure

 2. blank

  Verdiginiz hizmetten dolayi Allah razi olsun, cok istifade ediyoruz sitenizden, Aklimiza gelmeyen sorularin cevabini bile buluyoruz sitenizde

  • blank

   Çok güzel bir makale olmus. Bilgilendirici ve güzel şekilde anlatılmış. Çok önemli bir konu bu. Bütün detaylari anlatılmış. Eline saglik.

 3. blank

  Bir Ayet Bu kadar mı Güzel Açıklanır Allah ilminize ilim Katsın Allah Razı Olsun sizden. Kafamızdaki sorulara güzel cevaplar.

  • blank

   En sevdiğim ve ilgimi çeken sürelerden birtanesi. Yazınızı severek okudum. Akıcı ve anlaşılır bir üslupla yazılmış. Emeğinize sağlık teşekkürler.

 4. blank
  yaşar sıddık

  Muhteşem Maşallah

 5. blank

  Vakıa Suresi Fazileti

 6. blank
  gürbüz cadın

  bu mübarek sahabelerin isimleri gerçekten duanın kabul olmasına vesile oluyor;

 7. blank

  Allah razı olsun.. Rabbim onların vesilesi ile bütün hayır duası olan kardeşlerimin dualarını kabul etsin..

 8. blank

  Gerçekten vakia süresi çok önemli firsat buladukça okunmasi gereken bir sure yaziniz bunu bidaha bunu farketmemi sagladi sağolun.

 9. blank

  Kafamdaki her soruya güzel cevap oldu bilmediğimiz okadar çok şey varki dini düşüncelerimiz yanlışlıkla dolu siteyi yapandan Allah ragzi olsun

 10. blank

  Çok güzel bir içerik olmuş ellerinize sağlık

 11. blank
  Cüneyt özçelik

  Bir Ayet Bu kadar mı Güzel Açıklanır Allah ilminize ilim Katsın Allah Razı Olsun sizden. Kafamızdaki sorulara güzel cevaplar.

 12. blank

  Çok harika okurken zevk ve huzur verici güncel ben takip ediyorum sizde edin bence emeğinize sağlık.

 13. blank

  Çok güzel bir makale olmus. Bilgilendirici ve güzel bir yazılmış. Bu konu hakkındaki bütün sorular yanitlanmis. Eline saglik.

 14. blank

  Vakıa suresi zenginlik süresi arkadaşlar bence yatmadan önce okuyun teşekkür ederim

 15. blank

  Cok güzel yorumlanmis,cok aydınlatıcı olmus,surekli okuyorum sizi emeginize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TUTSELA Müslüman Dini Sitesi